Ndihmoni, shoku i am eshte ne Tinder! Nje raport i pervojes

Permbajtje

Autorja jone anonime besonte se ajo elizabeth kishte gjetur dashurine elizabeth saj te madhe. Por me jamais nje mik age zbuloi partnerin elizabeth saj ne Tinder. Tani ajo pyet veten: Si silleni kur partneri qe doni dhe nuk doni te humbni regjistrohet fshehurazi ne nje aplikacion takimesh?

Mbaj mend kohen kur gjithcka ishte akoma mire midis nesh. Ne takimin tone te pare. Nje takim romantik ne Rhein. Ai me kishte ftuar ne nje piknik. Pra, shume klasik: myself nje batanije komode, shporte me xunkth – te cilen ai me personally siguri elizabeth bleu me datingmentor.org/cs/single-muslim-recenze/ shume -, vere dhe djathe. Ne you ulem prane njeri-tjetrit per ore te tera, vetem duke biseduar dhe qeshur. Keni zbrazur shishen. Vezhgoi anijet. Derisa me puthi. Isha ne rene nente.

Sot shume njerez njihen myself njeri-tjetrin permes aplikacioneve per takime

Ne u njohem permes miqve. Elizabeth di qe eshte age modes se vjeter keto dite. Sot pothuajse te gjithe njihen me njeri-tjetrin permes internetit, permes aplikacioneve per takime etj. Me vjen mire qe ishte thjesht nje rastesi per ne. Asnje prej nesh nuk kishte menduar te ishte ne nje marredhenie ne ate kohe. Askush nuk age kishte pare seriozisht. Por ne ishim te lire ne zemrat tona dhe vetem funksionoi.

Une isha personi me we lumtur ne planet, kjo nuk eshte ekzagjerim. Nje njeri kaq we dashur, i kuptueshem, i cili, gjithsesi, jo gjithmone me fliste – edhe nje pule e verber gjen nje kokerr.

Ne jemi nje cift per nje vit e gjysme. Pastaj tre jave me pare nje mik me thirri te cilin nuk kisha degjuar per ca kohe. Ajo duhej te fliste me personally mua, duhej te me thoshte dicka, shkroi ajo. Ne fillim mendova se ajo me ne funds would te martohej myself te dashurin elizabeth saj prej shume kohesh dhe dua te me tregoje personalisht. Por nuk ishte keshtu.

Ne vend te kesaj, ne nje kafene ne trotuar, ajo me tha se ishte ndare me te dashurin elizabeth saj disa jave me pare. Une isha i habitur sepse te dy kishin qene nje cift vertet we shkelqyeshem. Pastaj ajo shtoi se age kishte kapercyer ate mjaft mire dhe madje ishte regjistruar ne Tinder, aplikacionin per takime per te cilin shume me kishin thene.

Isha kurioze nese ajo perform te me tregonte histori qesharake dhe emocionuese nga pervojat age saj ne Tinder. Kjo ishte gjithashtu rasti. Por, mire, kjo nuk ishte saktesisht qesharake. Me nje ze te ulet ajo me pyeti: “Ju jeni akoma myself * * * * *, apo jo?” Une we thashe po, pa dyshim. Ajo uli zerin: “Ti, doja te te pyesja nese e di qe we dashuri yt eshte we regjistruar ne Tinder. Une pashe profilin age tij atje. ”Une bera nje te qeshur te hutuar. “Jo, ai ishte padyshim dikush tjeter”.

We dashuri i’m eshte aktiv ne Tinder!

Ajo me tregoi lorsque fotografi te profilit te tij. Une rashe nga rete. We dashuri im, we dashuri i am, ishte ne te vertete ne Tinder! Cfare po bente ai atje? Kjo observar . Une ngriva.

Fotoja elizabeth tij Tinder age tregonte ate me djemte elizabeth tij, myself te cilet ai shpesh shkonte te festonte. Une we njihja te gjithe. Ne te vertete ai ishte shoku i will be! Mosha ishte elizabeth duhur. Ai duhet te kete luajtur kengen Spotify qe zgjodhi nje mije here ne kitare per mua. Ne profil shkruhej: “Nje burre i vertete josh te njejten grua cdo dite.” (. ) Une bera google se, thenia nuk eshte given that prej tij, eshte kopjuar!

Age dashura ime tha “oops . ” au moment ou ne nje film te keq. Ishte nje flick vertet we keq dhe eshte ende. Por edhe pse we dashuri i am eshte dukshem i regjistruar ne Tinder dhe mund te jete duke derguar mesazhe myself gra te tjera apo edhe duke me mashtruar, une nuk kam guximin ta ballafaqoj ate me personally te. Jam shume frikacak shume i mallkuar nga frika se mos elizabeth humbas, aq tmerresisht, tmerresisht we frikesuar.

E falenderova shoqen big date per sinqeritetin e saj. Ajo nuk kishte pse te me tregonte per kete. Shume pastaj pergjigjen me mohim dhe e akuzojne “vjedhesin” se deshiron te fitoje nje avantazh prej tij. Por ajo thjesht donte te ishte e sinqerte. Pervec kesaj, nuk create te kishte ndryshuar faktin qe ai eshte regjistruar atje.

Pse shoku i am eshte i regjistruar ne Tinder?

Kam kaq shume pyetje. Pse a great eshte shoku i will be i identifikuar ne Tinder? A eshte aq naiv dhe budalla sa te mendoje se nuk manage te zbulohet nga dikush qe na njeh te dyve?! Cfare kerkon ai atje? A eshte tashme nje mashtrim qe ai eshte regjistruar atje, edhe nese mund te mos me kete mashtruar dhe te jete bere we pabese? Kam degjuar qe shume prej steering wheel jane atje vetem per argetim dhe nga kurioziteti. Por ai ka kaq shume miq! Burra dhe gra! Ai kurre nuk i ka fshehur nga une, madje shumicen elizabeth njoh shume mire dhe jam miq myself disa prej tyre vete.

Per mua eshte nje arsye per ndarje kur ai fle me dike tjeter. Por cfare te bej nese ai mohon gjithcka ose thote se eshte vetem atje per te bere njohje te reja te kendshme? Pse nuk me tha vetem paraprakisht? Cfare te bej nese ai nxehet dhe me akuzon per xhelozi dhe ndjekje? Miqte elizabeth mi thone se ekziston vetem nje rruge. Perballuni me personally te. Zbuloni pse miku im eshte ne Tinder dhe me pas jini konsistent. Keni te drejte. Por une jam aq elizabeth frikesuar, sa mendova se ai ishte dashuria ime elizabeth madhe. Piktura eshte care.

Deshironi te na tregoni per pervojat tuaja? Ne elizabeth presim ate dhe mbase botojme me tej historine tuaj te dashurise. Ketu mund te na dergoni historine tuaj te dashurise.

Leave a Reply

Your email address will not be published.